امکان بازدید و بارگیری دستگاه های دست دوم در کمتر از 24 ساعت وجود دارد در صورتی که برا سفارش ساخت دستگاه، حداقل 30 روز کاری زمان لازم است. لذا مزیت خرید دستگاه های دست دوم، پروسه کوتاه از زمان سفارش تا ارسال می باشد.
این زمان کوتاه می توانید یکی از مزایای خرید دستگاه بسته بندی دست دوم به حسای آید. زیرا بدیهی است زمانیکه 30 روز کاری از سایر رقبا زودتر شروع کنید، طبیعتا نتیجه ای که باید از شروع کسب و کار خود در ماه آینده بگیرید را در این ماه می گیرید!!

بر این اساس است که می گوییم خرید دستگاه بسته بندی دست دوم می تواند شما را یک گام به جلو بکشاند. البته در انتخاب دستگاه دست دوم باید بسیار دقت کرد.
دستگاه دست دوم نیز مانند دستگاه نو باید دارای شرایط بسیار زیادی باشد. برای مثال:

  • شرکت سازنده دستگاه بسته بندی دست دوم باید جزو شرکت های معتبر و مطرح باشد.
  • کارکرد دستگاه نباید بسیار زیاد باشد.
  • سرعت و دقت بسته بندی دستگاه باید بالا باشد.
  • شرکت تولیدکننده باید خدمات پس از فروش قابل قبولی برای ماشین آلات ارایه دهد.
  • دستگاه بسته بندی مورد نظر باید مورد تایید شرکت سازنده قرار گیرد تا در اراِیه خدمات مشکلی پیش نیاید. (استعلام این مورد را به ما بسپارید!)

دستگاه بسته بندی دست دوم شرایط بسیار زیاد دیگری نیز باید داشته باشد که در مطلبی جداگانه به آن پرداخته ایم.
اما آنچه در این مطلب بیان شده، ایحاد سرعت بالا در خرید دستگاه بسته بندی مورد نظر و مزایای است.

تقویم

در حالت طبیعی، برای خرید دستگاه بسته بندی نو قرارداد 30 روزه منعقد می شود و شرکت موظف است دستگاه را تا 30 روز کاری به مشتریان تحویل دهد که گفتیم در این حالت معطلی یک ماهه ای برای تحویل دستگاه دارید که در خرید دستگاه دست دوم این مشکل وجود ندارد.

موضوع دیگری که متاسفانه اخیرا بسیاری از شرکت های تولید کننده دستگاه بسته بندی درگیر آن شدند، عدم تحویل دستگاه در موعد مقرر (یک ماه) است. یعنی با اینکه در قرارداد منعقد شده، تاریخ تحویل را به یک ماه بعد می سپارند اما نمی توانند در این فرصت به قرارداد پایبند بوده و تحویل دستگاه بسته بندی حتی ممکن است تا سه الی چهار ماه به تاخیر بیافتد.
متاسفانه این مشکل برای اکثر کسانی که دستگاه بسته بندی نو سفارش می دهند به وجود می آید.

پس با خرید دستگاه بسته بندی دست دوم می توانید در کمترین زمان ممکن کسب و کار خود را شروع کنید.